Nintendo Switch Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu

3 Mart 2017 Tarihi ile artık yeni oyun konsolu Nintendo Switch  , Kullanıcıların merakla beklediği Nintendo Switch yakında kullanıcılarla bulaşacaktır. 

Nintendo Switch ABD satış fiyatı 300 $ olarak belirlenmiştir , İngiltere’de 280 Sterlin olarak kullanıcılar ile bulacaktır , Japonya’da ise 30 bin yen olarak fiyatı belirlenmiştir. Türkiye’de kullanıcılara hangi fiyattan satılacağı hakkında hiç bir bilgi paylaşımı yapılmamıştır. Görünüşü tableti anımsatan Nintendo Switch oyun konsol çok fonksiyonlu ve bir çok özelliğe sahiptir. 80’den fazla oyun ile kullanıcılara sunulacağı ve bu oyunların kısa sürede ciddi anlamda geliştirileceği belirtilmiştir.

Konsol Hakkında Bilgiler

  1. Nintendo Switch Hafızası 32 Gb olacak ve bu hafıza SD kart ile artırıla bilecek derecede olacaktır.
  2. Oyunlar hangi ülkeden alınırsa alınsın her ülkede aktif olarak çalışacaktır.
  3. Oyunların bir çoğu çevrim içi olarak oynanacaktır ve ücretsiz olarak kullanıcılar ile bulaşacaktır ilk aşamada sonradan oyunların bir çoğu ücretlendirilecektir.
  4. Nintendo Switch Sohbet ve sosyal uygulamalara’da yer verildiği belirtilmiştir.

IHS Technology’nin oyun analisti Piers Harding-Rolls, Switch’i “mobil özelliği olan bir ev konsolu” olarak tanımlarken cihazın başarısının pazarlama ve fiyat faktörlerine bağlı olduğuna dikkat çekiyor: İnsanların Nintendo Switch hem evde hemde dışarıda oynaya bilmesi adına bu sebeple fiyatların düşük seviyede tutulduğunu belirttiler.

Hem Tv , Hem Konsol  , Hem Taşına bilme özelliğine sahip olan Nintendo Switch 2017 yılına damga vuracağı belirtilmiştir. 

Ürünün Videosu 

Google, Titan Projesini Bitirdi

Sosal Medya Devi , Facebook‘un satın alacağını düşündüğümüz  , Titan Aerospace  şirketini ani bir kararla birlikte 60 Milyon Dolar’a satın alan Google yeni projelerinden Titan Aerospace’ye yer vereceğini açıkladı. Günlerce güneş enerjisi kullanarak gök yüzüne kalabilen Titan Aerospace  İHA konusunda dünya devi bir şirkettir artık bu şirket google tarafından yürütülecektir.

Google internetin olmadığı kırsal bölgelere hava araçları ile birlikte , kablosuz erişim sağlama projesi Titanı bitirdi. Titan Aerospace isimli şirketi satın alan Google dünyanın erişim olmayan bir çok ülkesine (İHA)‘larla birlikte erişim sağlayacağı projeye son verdiğini belirtti. Titan ekibi deneme uçuşlarını yaparken yaşanan kaza sonrasında bu proje için ayrılan bütçe azaltıldı ve basın açıklaması yapıldı. Arizona çölünde yaşanan sorundan dolayı bu projeyi bir süreliğine askıya aldıklarını belirttiler.

 

Google Titan Aerospace İnsansız Hava Aracı Videosu

BTK Adil Kullanım Kotasını Kaldırıyor

BTK’dan  Adil Kullanım Kotasına Düzenleme , 2017 Yılının Sonlarında Doğru Adil Kullanım Kotası Kaldırılıyor.


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK
, Adil kullanım kotasından ciddi anlamda şikayetçi olan kullanıcılarından dolayı kotayı 2017 yılının sonuna doğru kaldıracağını belirtmiştir. Günümüzde en önemli şeylerden birtanesi olan internet artık adil kullanım kotası olmadan tüm kullanıcılar erişim sağlayacaktır.  Adil Kullanım Kotası  (ADK) , kullanıcıların toplu şekilde şikayet etmesi sonrasında yeni düzenlemeler yapılacağı ve kullanıcıların hiç bir şekilde mağdur bırakılmayacağı yönünde açıklama yapılmıştır. Artık kullanıcıların internet ve paket satın alırken en doğru şekilde bilgilendirileceği ve  ( ADK ) sonrasında internet hızlarının kaça düşeceğini kullanıcılara açık şekilde belirtileceğini hiç bir şekilde kullanıcıların bilgisi dahilinde olmayan hiç bir işlem yapılmayacağını belirtmiştirler.

Bu konu hakkında daha geniş çaplı bilgi almak için Tıklayınız.

Virvi Nedir , Virvi İle Para Kazanma

Virvi uygulaması ile artık kolay şekilde para kazanmanız mümkündür yapmanız gereken çok basit , Virvi uygulamasını indirerek para kazanmaya başlamanız mümkündür.

Virvi uygulaması ile şarkı söyleyerek para kazanmanız mümkündür. Söylediğiniz şarkıları paylaşarak eğer haftanın en çok dinlenen veya en çok beğenilen şarkısı olursanız kolay şekilde para kazanmanız mümkündür veya birinci olursanız  bedavaya  Single ( Ablüm ) yapma şansı yakalamanız mümkündür. Virvi ile artık bir çok amatör şarkıcıların albüm çıkarma şansı yakalaması mümkündür. Bir çok kategoride gerçek para ödüllü ilk uygulama olan VİRVİ App hızlı şekilde yayılmaya başlamıştır.

Virvi uygulamasını hızlı şekilde indirmek için ;  Google Play ( Android )  için Tıklayın , Apple Store ( İOS ) için Tıklayın . Sizler ile paylaşmış olduğumuz linkler haricinde telefonlarınıza indirim yapmayın , aksi taktirde yaşayacağınız her hangi bir sorunda bir hak talep etmeniz söz konusu değildir. 

Arda Turan’a 17 Milyon Euro Teklif

Türk Milli Futbolcumuz Arda Turan’a Çin’den gelen teklif ortaya çıktı , Milli Futbolcumuz Arda Turan Barcelona’da  yıllık 8 Milyon Euro kazanmaktadır.

Arda Turan’a 17 Milyon Euro Teklif

Teklif eden takımın henüz net olarak adının belli olmadığı ve gelen teklifi Arda Turan kesinlikle düşünmeden reddettiğini basına açıklamıştır. Arda duran Barcelona‘da ciddi anlamda mutlu olduğunu ve kesinlikle böyle tekliflere kapalı olduğunu belirtmiştir. Teknik direktör Luis Enrique’nin de kesinlikle Milli oyuncumuz Arda Tura’nın takımda kalması yönünde yönetime bilgi verdiğini basına bildirmiştirler. Taraftarın severek izlediği Milli Oyuncumuz Arda Turan son zamanlarda ciddi anlamda İspanyada Fenomen olmayı başarmıştır.

Kaynak : https://www.fcbarcelona.com/

Samsung’dan Galaxy Note 7’yi Rafa Kaldırma Kararı

Samsung Note 7 Sizlerinde Bildiği Gibi Samsung son zamanlarda çıkarmış olduğu Galaxy Note 7 telefonunu rafa kaldırma kararı aldı .

Güney Kore kuruluşlu olan dünya devi Samsung Son zamanlarda çıkarmış olduğu Galaxy Note 7 telefonunun kullanıcıların elinde ve ceplerinde ısınıp alev aldığını duyunca , Tüm kullanıcılarına telefonlarını hızlı şekilde kapatıp en yakın samsung bayisine teslim etmeleri çağrısında bulunmuştur. 

Bataryalarında bulunan sorundan dolayı bir çok kullanıcıdaki Note7 telefonlarının hızlı şekilde toplanmasını bildirmiştir. Bir çok kullanıcının uçağa bindikten sonra telefonları aşırı derecede ısınıp ve sonrasında alev aldığını ve kullanıcıların bu durumdan ciddi anlamda rahatsız olmaktadır.